שיבה אינו – Shiba Inu

שיבה אינו – Shiba Inu
כמה עובדות על 4 הסוגים השונים של השיבה, המקורות והכינוי המיוחד שלו:

גזע עתיק זה מגיע אלינו ממרכז יפן, הוא נוצר לפני יותר מ-2,000 שנים והוא נחשב מבין כל 6 הגזעים היפנים כקטן ביותר.
תפקידו ההתחלתי היה צייד ציפורים וארנבים, אבל בהמשך היה מעורב גם בצייד חזירי בר.

בנוסף לשיבה אינו הקלאסי שכולם מכירים, ישנם 4 סוגים שונים נוספים, כל סוג מגיע ונקרא על שם אזור אחר ביפן שמשם הגזע מגיע (חוץ מהרביעי שאפרט בהמשך) – שינשו שיבה, סאנין שיבה, מינואה שיבה וג'ומון שיבה.. Shinshu Shiba, Sanin, Shiba, Minowa Shiba, jomon shiba
(בתמונה כל הסוגים)
השיבה הקלאסי והמודרני שכולם מכירים, יורד משלושת קווי הדם של הטיפוסים הראשונים. היום נדיר מאוד למצוא קו דם טהור של אחד מהשלוש.

1- שינשו שיבה – טיפוס דומה מאוד לשיבה המודרני, קטן ואדמדם בדרך כלל, היחידי מהשיבה שבזמן מלחמת העולם השניה לא היה על סף הכחדה לחלוטין והיו הרבה פרטים כאלו. הבעיה אצלו שהעיניים שלו היו פחות עם מבנה משולש, משהו שמאפיין את הגזעים היפנים.
2- סאנין שיבה – ככל הנראה הכלאה בין השיבה הקלאסי לכלב נדיר מקוריאה, נראה שונה מהשיבה האחרים, עם פרווה קצת יותר ארוכה וצפופה .
הם יותר רגועים מהשיבה האחרים, והוא גדול יותר מהמודרני יכול להגיע בממוצע ל-50 ס"מ בכתף.
אגב בטיפוס זה יש גם שחורים ולשאלתם… זאת לא תחפושת של כבשה (רצה על התמונה הזאת דאחקה באינטרנט)
3- מינואה שיבה – טיפה גדול יותר ואדמדם מהשיבה הטיפוסי מגיע לכמעט 40 ס"מ בכתף, עם אוזניים רחבות וזקורות יותר מהרגיל, וזנב מעוקל. נדיר ביותר ולא ידוע אם בכלל קיימים מחוץ ליפן.

4- ג'ומון שיבה – שיחזור יחסית מודרני לשיבה המקורי היפני מלפני יותר מ-1,000 שנים, שהיה גבוה ואתלטי יותר, כלב צייד קל רגלים שנראה כמו הכלאה של שיבה וזאב, הכינוי של סוג זה הוא "שיבה זאב" וגם "המקורי". היום משתמשים בו לצייד חזירי בר ומחוץ ליפן ישנם רק בודדים.

משלושת קווי הדם הראשונים (3 הסוגים) יורד השיבה המודרני.

נתון אחרון ומעניין על השיבה, הכינוי שלו הוא "כלב עץ המברשת“ – small brushwood dog על שם עצים אדמדמים ביפן שמזכירים את צבע הכלב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
Call Now Buttonבוא נשב על קפה 052-6055588