רוב המידע שהציבור יודע אודות הגזע ג'ק ראסל טרייר, הוא שבסרט "המסכה" לשחקן הראשי ג'ים קארי שגילם את הדמות "סטנלי איפקיס" היה כלב מגזע ג'ק ראסל טרייר העונה לשם מיילו (לכן כ"כ הרבה כלבים בעלי שם זה).

רוב המידע שהציבור יודע אודות הגזע ג'ק ראסל טרייר, הוא שבסרט "המסכה" לשחקן הראשי ג'ים קארי שגילם את הדמות "סטנלי איפקיס" היה כלב מגזע ג'ק ראסל טרייר העונה לשם מיילו (לכן כ"כ הרבה כלבים בעלי שם זה).

הג׳ק ראסל הוא כלב קטן ממשפחת הטריירים אשר פותח לפני כ-200 שנים בדרום אנגליה לצורך צייד שועלים.
הציד היה ענף נפוץ ומועדף בקרב הגברים באנגליה ואצל הכומרים בפרט.

הג׳ק ראסל נוצר ע"י כומר בשם "ג׳ון ראסל " שגם היה ידוע בקרב חבריו בשם "ג׳ק", הוא רצה כלב יעיל ביותר לציד שועלים ולכן עיצב את הגזע כאוות נפשו.
התוצאה הייתה – כלב זריז ואתלטי, אמיץ מאוד, תמיד עירני לסביבה ומודע לקירבת זרים והכי חשוב, בעל אמביציה ונחישות אין סופית לצייד.

הג'ק ראסל טרייר, המכונה גם הכומר ראסל טרייר, הוא מועדף בקרב בעלי סוסים, חובבי ספורט כלבני, מאמני בעלי חיים לקולנוע ולטלויזיה ואנשים שפשוט מעריכים את האנרגיה האין סופית, התעלולים והאופי המיוחד של הכלב הקטנטן הזה.

כל מה שנכתב עד עכשיו הוא אכן נכון, אך לג׳אק ראסל יש גם צד אחר, ללא אימון ויחס נכונים גזע זה יכול להיות אכזרי ביותר ביחס לגודלו, פשוט, ג׳אק ראסל לא מאוזן זהו כלב שיכול לעשות המון נזקים לסביבה למרות גודלו היחסית מזערי.

זהו גזע שיכול ללמוד טריקים, להביא כדורים, פריסבים מקלות, לשחק עם הבעלים שעות על גבי שעות הוא גם יכל להיות בין לוויה נהדר שלא מסתבך בצרות.
אבל ללא אילוף נכון, זהו כלב שירדוף אחר חתולים ובעלי חיים אחרים, יחפור וילעס בכל עת שיזדמן לו, ינבח ללא הפסקה וישליט סדר על כל הסובבים.

כמו רוב הטריירים, הג'ק ראסל נוטה לחפור המון ובזמן כה קצר הוא יכול לעשות בור ענקי.
גזע אקטיבי זה, חייב לפרוק המון אנרגיה ביחס לגודלו הזעום, טיול של חצי שעה מסביב לשכונה בהחלט לא מספיק !
מה גם שהג׳ק ראסל ידוע כאשף בריחות מקצועי ואם תחסירו ממנו את היסוד שנקרא – פריקת אנרגיה, כנראה שתגלו מהר מאוד כמה מתוחכם הוא יכול להיות.
זה לא נדיר לראות ראסל מטפס על עץ או חופר מתחת לגדר כדי לברוח מהחצר הביתית !

אם אתם אנשים ביישנים ורגועים או שמעולם לא גידלתם כלב לדעתי עדיף לכם לבחור בכלב אחר, או להעזר בבעל מקצוע שיבחר את הגור בעל האנרגיה הנמוכה ביותר עבורכם, אחרת אתם עלולים להכנס לצרות צרורות בכל מה שקשור בגידול הכלב.

יש האומרים שזהו גזע שלא מתאים לגידול בדירה עקב ההשחתה האינטנסיבית שהוא יכול לחולל בבית, אני מאמין שיחד עם תרגול נכון ופריקת אנרגיה מספקת אפשר לגדל אותו בדירה ללא בעיה, מומלץ להעזר בכלוב הטסה.

אם לא תלמדו את הג׳ק ראסל שלכם לרכוש מיומנויות חברתיות מגיל קטן, הוא עלול לפתח סלידה מכלבים אחרים ואף להיות אגרסיבי או אנטי חברתי.

מאוד לא מומלץ לקשור טרייר זה למלונה בחוץ, זהו כלב שאוהב להיות עם המשפחה ואף יכול לסבול מחרדות נטישה בקלות, מומלץ להשאיר טלוויזה/רדיו דלוק כאשר יוצאים מהבית, כנראה שהשקט לא עושה לו נחת.

לסיום, גזע זה הוא בעל יצרי צייד חזקים, לכן אם הוא לא אולף כראוי רצוי מאוד ללכת איתו עם רצועה, אחרת הוא יתחיל בניסיונות ציד בכל פעם שבעל חיים קטן יעבור לידו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
Call Now Buttonבוא נשב על קפה 052-6055588