ציור המתאר את הכיבוש הספרדי באמריקה הלטינית.
ניתן לראות בו חייל ספרדי משסע את כלבו, מגזע אלאנו אספניול ביליד אינדיאני.

הכלבים שהגיעו לאמריקה הוצגו במסעו השני של כריסטופר קולומבוס, בשנת 1493.
היה זה חואן רודריגז דה פונצ'ה, הדתי, שהביא עשרים כלבים, מגזעי המסטיף (הכוונה היא לאלנו אספניול של אז וכמובן עוד גזעים) והגרייהאונד, לארצות אמריקה.
רודריגז דה פונצ'ה הוזמן ע"י הכתר הספרדי להביא את האוונגליזציה של הדת הנוצרית לשטחים החדשים.

הכלבים הספרדים שימשו לראשונה נגד הילידים שנה לאחר שהגיעו לאמריקה, באי היספניולה והם היו חשובים מאוד בעימות הגדול הראשון נגד האינדיאנים הקריביים, ב- 24 במרץ 1495 ,כאשר כריסטופר קולומבוס השתמש בעשרים כלבים כדי להשלים את מאתיים האנשים ועשרים הסוסים שהיו לו באותו קרב.
מאותו רגע השימוש בהם היה נרחב בכל הכיבושים שעשו הספרדים בעולם החדש.
כלבים אלה הוכשרו להרוג ולקרוע את הילידים,גזעי הכלבים הספרדים שהובילו לכיבוש היו בעיקר המסטיפים, גרייהאונד (לא מדובר בגרייהאונד של היום, אלא טיפוס בגזע האלאונט), האלנים, הפודנקוס והסבאואסו שנכחדו.
כלבים מגזעים אלה נבחרו בגלל העזות, האומץ והיכולת הגדולה שלהם לאחיזה, כפי שהם שימשו בספרד להילחם בחזירי בר ואיילים, אותם הם הצליחו לתפוס מבלי לשחרר והם שימשו גם בתערוכות בהן התמודדו בקרבות אל מול שוורים.
כל גזעי הכלבים הללו קיבלו יכולת רב-גוניות ויכולת הסתגלות לתנאים חדשים, בהיותם משמשים ככלבי לחימה חזקים ביותר!

הכלבים גרמו לילידים הרבה פחד, מכיוון שאלו נהגו לשקול כארבעים קילו, המשקל הממוצע של יליד, לכן הכלבים הרגו את הילידים בקלות רבה.
הספרדים הבינו את הנזק הפסיכולוגי שגורם השימוש בכלבים אלה בקרב הילידים, מכיוון שהפחד שהוליד אותם הצטרף לבושה שהם חשו לאחר מכן כשהובסו על ידי בעל חיים.

הילידים פחדו מאוד מהרובים ומהסוסים, אבל מהכלבים פחדו עוד יותר, רק מלשמוע את הנביחות הם רעדו."

ברנרדו דה ורגאס מצ'וקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשב על קפה 052-6055588