בתחילת שנות ה70 מגדל כלבים ובעליו של בולדוג אנגלי בשם דיויד לאביט מספרינג גרובס פנסילבניה, חש צער ותיסכול ממצבו הגופני של הבולדוג האנגלי החביב שלו והחליט לעשות מעשה.

כחובב בולדוגים מושבע, לאביט היה מלומד לגבי הגזע ועברו.

הבולבייטר המקורי היה כלב בינוני מאוזן אתלטי, חזק ואמיץ בצורה יוצאת דופן-אנטי תזה מוחלטת לבולדוג האנגלי המודרני – כך גם ראה זאת בעיני רוחו, דייב לאביט…

בניגוד ליצירת גזע חדש, נדרש שחזור אחורה על מנת להגיע לבולדוג המקורי של שנת 1800.
לאביט החל באיסוף של ציורים ותרשימים של הבולבייטרים מאותה תקופה במשימה הסיזיפית של שחזור הבולבייטר, כשהוא נעזר בתוכנית הרבעה שפותחה באוניברסיטת אוהיו.
העיקרון שהנחה אותו-מאחר והבולבייטר המקורי נכחד סביב השנים 1820,הוא איסוף גזעים שבדמם נמצא הבולדוג המקורי של ימי אליזבת': ½ בולדוג אנגלי 1/6 בולמסטיף 1/6 אמריקן פיטבול 1/6 אמריקן בולדוג.

כל השגרים עברו צילום אגן וכל כלב שהציג בעיות גנטיות או בריאותיות הוצא ממעגל ההרבעות.
הסטנדרט ותוכנית ההרבעה של לאביט כיוונו לכלב מסוים בעל התכונות הגופניות הבאות: גוף ריבועי אך אתלטי ולמשקל של בין 80-100 פאונד [35-45 ק"ג ] לתפיסתו, פחות ממשקל זה לא יהיה לכלב מספיק מסה להפיל אדם בוגר ומעל משקל זה הכלב יהפוך כבד ולא זריז מספיק.

לאחר שנים של הרבעות קפדניות נוצר טיפוס רצוי וסטנדרט, אף שדייב לאביט הצהיר -שעדיין יש עוד עבודה רבה".

הגזע הוכר ונרשם במספר מועדונים – N.KC. ו ה – ANIMAL RESEARCH FOUNDATION

בשנת 2005 השם: "אולד אינגליש בולדוג" שונה ל – ”לאביט בולדוג" וזאת על מנת להפריד אותו מבולדוגים של מגדלים אחרים שאינם קשורים אליו או לכלביו, אך אימצו את השם לעצמם ועבור כלביהם.

*מתחילת 2014 הגזע זכה להכרה של ה UKC.

יש לציין שבולדוג זה אינו נחשב כגיים בריד (Game Breed) להבדיל מהבולנבייטר המקורי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשב על קפה 052-6055588