בוקר טוב ושבת שלום לכולם.

אז ככה, זהו פרננדו, הגור החדש, המון שאלות יש לכם, העוקבים אודותיו ואני חושב שזה הזמן לספר לכם עליו, על אילן היוחסין שלו, למה בחרתי דווקא בו, על בית הגידול שממנו הוא מגיע, למה הוא לא מתאים לכל אחד ועל עוד כמה דברים קטנים מסביב…

פרננדו, או בשמו המלא, פרננדו אל מטדור דל אירמה קורטו (Fernando el matador del Irma curto), הוא הגור הכי דומיננטי בהפרש ניכר משגר הגורים של ליגור והלה, השייכים לבית הגידול של מנואל גרסיה קורטו.
הוא לא הכי גדול בהמלטה, אבל הכי קרבי, חסר פחד, נחוש ורותח!
בדיוק מה שחיפשתי בשביל האתגר החדש שלי.

ליגור, אבא של פרננדו הוא כלב הדגל של בית הגידול של קורטו, הוא לא גדול במיוחד כמו שאני רגיל (באזור ה50 ק"ג) אבל כמו שאמרתי, הפעם חיפשתי טמפרמנט חם באופן קיצוני.
והלה זו האמא של פרננדו, גם כן נקבה בעלת טמפרמנט חם.
שניהם מגיעים משושלת מפוארת של כלבי פרסה קנריו עובדים, אשר נבררו בקפידה מאז שנפתח בית הגידול של קורטו בשנת 1977.
בקווי הדם שלהם יש עוד דם של מספר גזעים שונים כמו הבארדינו מאחוררו, אלנו אספניול ועוד…

אני אישית נחשפתי לבית הגידול לראשונה בספר של קרל סמנסיק, גלדיאטור דוג (GLADIATOR DOGS), שם מסופר על בית הגידול של מנואל גרסיה לפרטי פרטים ומאוד התרשמתי לטובה מהדרך שבה הוא בודק את הגורים ובוחר את ההורים הרביעים.

אני ביקשתי ממנואל שיבחר לי את הגור הכי קרבי בהמלטה כדי לחשל את עצמי כמה שיותר בכל הנוגע לאילוף, הרי זו לא חוכמה לגדל מלינואה או בורדר קולי ולספר עד כמה הם מאולפים, מאלף כלבים צריך להתגלח על הזקן של עצמו עם הכלבים הכי קשים לאילוף.
בנוסף אני רוצה להכשיר את הכלב לשמירה והגנה בנוסח אישי שלי מאפס (לא כמו רומן שהתחלתי איתו בגיל 3 וחצי).

לגבי רומן, שואלים אותי תמיד: "איך הוא יקבל את הגור החדש?" מצטער על התשובה הישירה, אבל אין לי דרך טובה יותר לתאר את זה חוץ מ – הוא לא קובע.
אני בעל הבית, לא רומן, ככה שהוא קפוף אלי והוא לא יכול לעשות כמתחשק לו, כנ"ל לגבי פרננדו.

לסיום, אני חייב לציין שזה אולי מפתה, אבל כלב כמו פרננדו לא יתאים ל99% מהאוכלוסייה כאן, זה כלב חזק פיזית ונפשית שדורש משמעת חזקה מאוד ובטח ובטח שלא ניתן לחנך אותו רק ע"י ליטופים וחטיפים.

בשבוע הקרוב הוא צריך לנחות כאן בישראל אם הכל ילך חלק.
אני אמשיך לעדכן אתכם.
פרסמתי בסטורי של האינסטגרם עוד סרטון חדש נוסף של פרננדו, שפרסם בית הגידול לפני כמה ימים, רק שתבינו במה מדובר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשב על קפה 052-6055588