בולדוג לבן אנגלי עתיק, או בקיצור, בולדוג הלבן.
בשורה התחתונה מדובר בבולדוג האמריקאי, לפני השינויים שעשו בו סקוט וגונסון.

גזע שרירי וחזק מאוד גם ביחס לגודלו, היום בגלל שישנם הרבה שחזורים, כל בית גידול עושה מה שהוא רוצה והשונות בין הבולדוגים הלבנים יכולה להיות דרמטית, מבתי גידול של בולדוגים של 20 קילו ומטה ועד בתי גידול של בולדוגים של 60 קילו ומעלה.
בתי הגידול של הבולדוגים הלבנים הקטנים טוענים (ובצדק) שהם הדבר הכי קרוב למקור: בולדוג אמריקאי עתיק, ושכל הבולדוגים הלבנים הענקים הם דגשים נוספים בהרבעות שנועדו למשימות אחרות, על בסיס הבולדוג האמריקאי העתיק המקורי.

ממה הוא בדיוק מורכב…
אף אחד לא יודע בדיוק אבל מעט בתי הגידול הטהורים שנשארו יגידו לכם הרבה גזעים, לרוב אפילו שונים בין בית גידול אחד לשני, כגון: בולדוג אנגלי עתיק, בוקסר, מסטיף אנגלי, באנדוגים עתיקים, טרייר לבן עתיק, לברדור, כלבים אמריקאים עתיקים מקומיים ועוד רבים אחרים… לא ידוע מה הנכונים, אבל אני די בטוח שהבסיס הוא הבולדוג האנגלי העתיק ועליו מסטיפים ובאנדוגים גדולים שהגיעו בעיקר מאנגליה, אבל לא מדובר בבולדוג האנגלי העתיק הטהור אלא גזע מעורב.

חשוב לי לציין שישנם אפילו בתי גידול שקוראים לבולדוג האמריקאי מטיפוס סקוט שלהם, סגנון דרומי לבן עתיק, מצאתי לא מעט כאלה, בגלל הדמיון לגזע המקורי.

ללא ספק שזהו גזע שיתאים לאוכלוסייה הישראלית.
עכשיו לכו תשיגו אותו חחח (קשה מאוד).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשב על קפה 052-6055588